Haber

Akşener, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anıtkabir’i ziyaret etti

GEZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti.

Başkanlık Divanı üyeleri, milletvekilleri ve 81 il ve ilçe teşkilatından kadınların eşlik ettiği Akşener, Aslanlı Yolu’ndan yürüyerek Atatürk’ün mozolesine geldi. Anıtkabir’e çiçek bırakan Akşener, daha sonra kadınlarla bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Akşener, deftere şunları yazdı:

“Sevgili Atatürk, uygarlık yolunda Türk milletine en büyük armağanınız olan Cumhuriyetimizin 100. yılında bir kez daha huzurlarınızdayız.

Zor kurallar ve imkansızlıklar ortasında Cumhuriyetimizin bizlere sunduğu fırsat eşitliği ile bugünlere gelmiş köy kızlarıyız. Tarihin her döneminde olduğu gibi biz de vazgeçmeyen, vazgeçmeyen, emeğinden vazgeçmeyen Türk kadınlarıyız. Cumhuriyetimizin bizler için ne kadar büyük bir nimet olduğunun da bilincindeyiz. İstiklal ve istikbalimizin yılmaz savunucuları olan biz hanımlar, genç yaşta içip içip içtiğimiz andan itibaren vefamızla medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki, 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkını Batılı ülkelerden önce verebilen bu Cumhuriyet, 2023’te bunun hatırasıyla yetinemez. kadın, yeni yüzyılında kadınları yok sayamaz. Çünkü Türk kadını güçlüyse Türkiye de güçlü olur. Bu bilinç ve inançla, Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında vatanımız ve milletimiz için durmaksızın çalışacağımızı, çocuklarımızın geleceği için yılmaz bir gayret göstereceğimizi, kadınlarla birlikte tarih yazacağımızı bir kez daha söylüyoruz.

Yüce Türk milleti için verdiğiniz emekler ve biz Türk kadınlarına açtığınız yol için sizleri bir kez daha minnetle selamlıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun.”

haberbolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu