Ekonomi

Ata GYO’nun net karı 162 milyona ulaştı

Ata GYO’dan yapılan açıklamaya göre geçen yıl başarılı bir performans sergileyen şirket, 2023 yılına güçlü bir bilanço ile girdi.

Geçen yıl gelirlerini 2021 yılına göre yüzde 1.839 artırarak 89.47 milyon TL’ye çıkaran Cet GYO’nun net karı yüzde 944 artışla 161.7 milyon TL’ye ulaştı.

Bu yıl da mevcut yatırımlarına odaklanmaya devam edecek, yenilikçi yaklaşımları ve kapsamlı projelendirme süreçleriyle sürdürülebilir büyümesine ve karlılığına katkı sağlayacak; Yüksek kira getirisi ve katma değer sağlayan yeni yatırımları değerlendirmeye devam edecektir.

“Finansal sonuçlardan memnunuz”

Açıklamada finansal verilere ilişkin görüşlerini aktaran Cet GYO Genel Müdürü Bedri Kurdoğlu, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Ata Grup olarak yaraları biraz daha sarmak adına yetkili kurumlar aracılığıyla ilk günden itibaren yardımlarını sürdürdüklerini kaydeden Kurdoğlu, Türkiye’yi kasıp kavuran depremle ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye devam ettiklerini bildirdi.

Cet GYO’nun 2022 mali sonuçlarından memnun olduklarını kaydeden Kurdoğlu, şu bilgileri verdi:

finansallarımıza önemli katkılar sağlamaya devam edeceğine inanıyoruz.

“2022 yılsonu itibarıyla gelirimiz yıllık yüzde 1.839 artarak 89.47 milyon TL’ye ulaştı. Net kârımız yüzde 944 artışla 161.72 milyon TL oldu. Çanakkale, Tekirdağ AtaCorner/Süleymanpaşa, Kayseri/Talas’ı içine alıyoruz. ve AtaCorner Lüleburgaz projeleri portföyümüzde yer alıyor.Fiyat artış oranları yaklaşık yüzde 122’nin ortalarında yüzde 370’e çıkarak sevindirici seviyelere ulaştı.

Türkiye’nin önemli kurumsal markalarının kiracısı olduğu, bir kısmını kiralama sürecimiz olan gayrimenkullerimizin 2023 yılında da beklentilerimiz doğrultusunda finansallarımıza önemli katkılar sağlamaya devam edeceğine inanıyoruz.”

“2023 yılına güçlü bilanço ile girdik”

Bedri Kurdoğlu, 2022 yılı başında yaklaşık 74 milyon TL olan borçlanma yükümlülüklerini yıl içinde tamamen ödeyerek bilançolarını güçlendirdiklerini belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“2022 yılsonu prestiji ile Türkiye’nin farklı bölgelerinde toplam ekspertiz değeri 40,5 milyon TL olan 6 adet gayrimenkulümüzü planlarımız doğrultusunda 81,65 milyon TL’ye sattık. Karlılığımızın artmasında önemli katkı sağladık.” .

Yeni yatırımları değerlendirmeye devam edeceğiz

Oldukça başarılı bir yılın ardından 2023 yılına güçlü bir bilanço ile girdik. Yenilikçi yaklaşımlarımız ve kapsamlı projelendirme süreçlerimizle bu yıl mevcut yatırımlarımıza odaklanmaya devam ederken; Sürdürülebilir büyümemize ve kârlılığımıza katkı sağlayacak, yüksek kira geliri ve maliyet kârlılığına sahip yeni yatırımları değerlendirmeye devam edeceğiz.”

haber-inhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu