Haber

Bakan Soylu ile Canan Kaftancıoğlu arasında ‘tükürük’ tartışması

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine saatler kala CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu sandık başında görevlilere uyarılarını sıraladı.

“KOPYA BELGE İLE OY KULLANMAK İSTEYENLERE İZİN VERMEYİN”

Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bütün sandık başkanları, görevliler ve gözlemciler: Kolluk görevlileri 142’nci belgenin aslı (ıslak imzalı) ile oy kullanabilirler ve belgeyi sandık başkanına teslim etmek zorundadırlar! belgeyi çok dikkatli kullanın.fotokopi veya başka bir belge ile sandığa gittiğinizde kesinlikle oy kullanmak isteyene izin vermeyin.

“Yüzüne de tükürebilirsiniz ama boşa harcamayın”

Yakaladığınızda, bir kayıt tutun. Okul avukatınızla görüşüp hızlı bir şekilde kişi hakkında suç duyurusunda bulunmayı ihmal etmeyin. Çünkü ahlaksız utanmadan yapar” dedi.

SOYLU: POLİSİMİZİN YÜZÜNÜZE KONUŞMASINI DEMEK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kaftancıoğlu’nun açıklamalarına şu yanıtı verdi: “Türk Polisine hakaret etmek için fırsat kollayan Kaftancıoğlu adlı militan yıllardır savaşıyor. oy Günlerce oy kullanan, seçim güvenliğini sağlayan Polisimizin suratına tükürün diyor. Ortakları PKK, FETÖ, DHKP-C, MLKP olunca…” dedi.

“TÜRK POLİSİNİ DEĞİL BEN SENİ YENEMİYORUM”

Kaftancıoğlu’nun cevabı şöyle oldu: “Diyonu. Ben sana hakaret etmiyorum, Türk Polisine bile… Ne oldu, gerçekler canını mı yaktı? Bende fotokopi 142 ile oy kullanmak isteyenler var sizde yok mu? Yoksa 4 terör örgütüne ortak olsam!! Bir de bu ülkenin içişleri bakanıysan benden çok senin sorunun! Vay ülken bu hale geldi…”

“BABAM TEKRAR OY İSTEYSE, KARŞISINDA OY VERİRİM”

Kaftancıoğlu bir sonraki paylaşımında, “Bu arada defalarca oy vermeye çalışan babam olsaydı yüzüne tükürürdüm. Unutulmamalı ki tekrarlanan oyunların 3-5 yıl cezası var. “

belen-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu