Haber

Deprem korkusu müstakil eve ilgiyi artırdı

Deprem korkusu müstakil eve ilgiyi artırdı

SAMSUN Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, beyin sarsıntısından insanların duygusal olarak etkilendiğini belirterek, günümüzde birçok kişinin ‘tek katlı’ konutlarda yaşamak istediğini söyledi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden birçok kişinin manevi olarak etkilendiğini kaydeden Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, “Birçok kişi ‘Artık apartmanda yaşamak istemiyorum’ diyor. Yaşadıkları binanın sağlam olup olmadığını anlamakta, projede her şeyin doğru olduğunu görseler bile inşaatın doğru uygulanıp uygulanmadığı konusunda tedirginlik duyabilmektedirler.”

Fırsatçılara karşı uyarı

Depremzedeleri davet eden Mevlüt Oral, “Bizim depremzedelerimiz depremzede olduklarına dair mutlaka AFAD’dan onay alsınlar. Çünkü bu işte fırsatçılar var. Allah kimseye bu fırsatçılığı yapmasın. Böyle düşünen insanlardan nefret ediyorum. Emlakçıların kira artışlarıyla ilgili sıkıntıları olduğu söyleniyor.Fiyattan satışa çıkarmak için bir numara veriyor ve emlakçı da satışa çıkardığı evi belirtilen rakam dışında veremiyor. Bunu yapamazsınız’ deme yetkisi yok.Türkiye genelindeki tüm oda başkanları ile çalışma yaptık.Bilgilerimizi belli yerlere ilettik.Kira isteyen varsa bulsun bulsun. kira bedelinin yüksek olduğu tespit edildiğinde 2 yıl o evi kiralayamayacaklarını bilsinler aynı zamanda ağır bir para cezası alacaklar.mülteni uyarıyorum sahipleri bu konuda beni rahatsız eden cümle en çok ‘Deprem mağduruna kiralamayacağım. ‘. Sorun bizim başımıza gelse ve biz de onlar gibi olsak ne yapardık? ‘Kiraya vermem’ diyenler bunu düşünsün. Şu anda Samsun’daki kira artışı ile ilgili herhangi bir şikayet almadım. Ama depremden önce fiyatların yüksek olduğunu biliyorum” dedi.

haber-persembe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu