Haber

Depremde evi hasar gören imam hatip, Fransa’da 2 kişinin Müslüman olmasına neden oldu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde evi hasar gören ve Fransa’ya atanan imam hatip Muhammed Bıçak, 2 kişinin Müslüman olmasına vesile oldu. Fransız L’enfant Bruno, Kelime-i Şehadet’i getirdi ve Hasan adını aldı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerde Adıyaman Merkez Hastanesi Camii’nde müezzin olarak görev yapan Muhammed Bıçak, depremde evinin ağır hasar görmesi üzerine Fransa’ya atandı. Yaklaşık 4 aydır Fransa’nın Le Mans kentinde imam-hatip olarak görev yapan Muhammed Bıçak, göreve geldiği günden bu yana 2 kişinin İslam’a geçmesine vesile oldu. Bıçak, İslam üzerine çeşitli araştırmalar yapan Fransız L’enfant Bruno’nun İslam’ı seçmesine yardımcı oldu. Haçlı kolyelerle gelen Bruno’ya bu kolyelerin kendisine hiçbir şekilde fayda vermeyeceğini ve hastalıklarına çare olamayacağını anlatan imam-hatip Bıçak, şifayı ancak Allahü teâlânın verebileceğini, kendisinin Allah ile doğrudan iletişim kurabileceğini söyledi. , bu kolyelerle değil.

Hasan adını aldı

Bruno’ya İslam’ı detaylı bir şekilde anlatan Muhammed Bıçak, Kelime-i Şehadet getirerek Bruno’nun Müslüman olmasını sağladı. Bu sırada duygusal anlar yaşandı. ‘Hasan’ adını alan L’enfant Bruno, kendisinin de oğlunu aradığını belirterek, onun İslam’la şereflenmesini istedi.

DİTİB Le Mans Camii imamı Muhammed Bıçak, oğlunu Bruno’ya getirebileceğini ve ona İslam’ı anlatmak için elinden geleni yapacağını belirtti.

Müslüman olan ve namazına başlayan Hasan, zaman zaman Le Mans Camii’ni ve Muhammed Bıçak’ı ziyaret ediyor. – PARİS

haberbasciftlik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu