Haber

Diyarbakır’da ağır hasarlı binaların çevresindeki semt pazarlarında güvenlik önlemi

Deprem bölgesinde afetin yaraları sarılmaya devam ediyor.

Diyarbakır’da Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, asrın faciasının ardından ilçede hayatın normale dönmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Çok sayıda binanın hasar gördüğü bölgelerde kurulan semt pazarları için geniş güvenlik önlemleri alınıyor.

Piyasalarda geniş güvenlik önlemleri alındı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü grupları tarafından ağır hasarlı olarak belirlenen binalar belediye tarafından mühürlenirken, buralarda pazar kurulmasına izin vermeyen belediye, kazaların olduğu noktalarda da kapsamlı önlemler alarak güvenlik riskinin önüne geçiyor. pazarlar kurulacaktır.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla çalışma yapan gruplar, Salı pazarının kurulduğu Yusuf İslam Caddesi ile Çarşamba pazarının kurulduğu Öğretmenler Caddesi’ni güvenlik şeritleriyle kapattı.

“Hayat devam ediyor, biz bunun için önlemlerimizi alıyoruz”

Vatandaşların sadakatle ve sağlıklı alışveriş yapmaları için çalıştıklarını belirten Beyoğlu, denetimlerin sıkılaştırıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

Yüzyılın felaketini yaşadık ve yaşıyoruz. Bu arada hayat devam ediyor. Bunun için önlemlerimizi alıyoruz. Vatandaşlarımızın güvenliği için ağır hasarlı binaların bulunduğu bölgelerde pazar kurulmasına izin vermiyor, mahalle pazarlarının kurulduğu yerlerde önlemlerimizi alıyor ve denetimleri yapıyoruz.

haber-boztepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu