Haber

Edirne’de Motorlu Taşıt ve Gelir Vergisi Ödemeleri Yoğunluk Yarattı

Edirne Türkiye’de motorlu taşıtlar ve gelir vergisi ikinci taksit ödemelerinin son günü olması nedeniyle bugün vergi dairelerindeki kasalarda yoğunluk yaşandı. Vatandaş Ali Özdoğan, vergi yükünün ağır olduğuna değinerek, “Emekliyiz, artık ne yükler taşırız bilmiyorum. Gerçekten iç açıcı değil. Sormaya gerek yok.”

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun kapsamında borç yapılandırma başvurusu için tanınan süre 3 Temmuz’da sona erdi. Yasadan yararlanmak isteyen borçlu vatandaşlar sabahın erken saatlerinden itibaren vergi dairelerine akın etti.

Vergi dairesine gelen vatandaşlardan Ali Özdoğan, motorlu taşıtlar vergisi ödemeye geldiğini belirterek, “500-600 lira veriyordum. 10 civarı geldim numaram 263. Bilmem” Şimdi ne yükleri taşıdık, emekli bir adamız. Gerçekten iç açıcı değil. Sormaya gerek yok” dedi.

Yusuf Açış, kızının birlikte vergi borcu için vergi dairesine geldiğini kaydederek, “Bir saat oldu öğlen bırakacaklar. Saat 1’de sicil dairesinde randevusu var. Oraya gidelim mi?” Veya burada?”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

bozcaada-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu