Teknoloji

LinkedIn Yeni Doğrulama Sistemini Duyurdu

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un 2003 yılında başlattığı iş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn kullanıcılar için önemli olacak yeni bir özelliği hayata geçirdi. Microsoft, kendi e-posta hizmetini kullanan şirketlere LinkedIn’de doğrulama rozetleri vermeye başladı. Meta ve Twitter’dan farklı olarak ücretsiz olarak sunulan bu özellik, kullanıcıların doğrulanmış bir e-postaya sahip olmalarını ve hatta bunu profillerine yazan şirket için çalıştıkları için sağlar. emin olmaksağlayacak.

LinkedIn’in doğrulama rozetleri, kullanıcıların gerçek ve resmi olduğunu gösterir o şirket için çalıştığını örnek olacak. Gerekli işlemleri yapan kullanıcılar bu sayede LinkedIn’de itibar kazanacaktır. Doğrulayan ve bir rozet alan kullanıcı bu rozeti alacaktır. profil sayfasındade gösterebilir.

LinkedIn’deki doğrulama rozetleri böyle görünecek

LinkedIn’in doğrulama rozetlerinin kullanılabilmesi için çalışanların şirket e-postasına olması gerekecek. Profilinde bu e-posta hesabını tanımlayan ve doğrulayan kullanıcı, profil sayfasında iş e-postasını doğruladığını gösteren bir rozet görmeye başlayacaktır. Özelliğin farkında olmayan kullanıcılar, rozetin küçük bir açıklamasını da görecektir. Microsoft’un doğrulama sistemi Microsoft Girişi altyapısı ile çalışacağını belirtti. Bir dizi bulut tabanlı hizmet içeren Microsoft Entra, çalışanların kimliğini yönetme, izin taleplerini işleme ve e-posta adresleri atama gibi bazı özellikler sunar.

Bu ortada; LinkedIn’deki tek yenilik bu değil. Microsoft’un platformu kimlik doğrulama yapmasına izin vermeye başladı. Öyle ki ABD vatandaşı olan kullanıcılar, gerçek olduklarını daha uygun bir şekilde kanıtlamak için bu tekniği kullanabilecekler. Kimlik bilgilerini işleyen ve doğrulama işlemini tamamlayan kullanıcı da bu doğrulama için bir rozete sahip olacaktır. Yeni özellikler, açılan sahte hesaplar ve insanlar dolandırmaya çalışanlar LinkedIn’i daha güvenli bir yer yapmış olacak. Microsoft’un yeni özelliği nisan sonuna kadartüm kullanıcılara ulaşacağını duyurdu.

Microsoft’un Linkedln’deki yenilikler için hazırladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

osmangazi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu