Ekonomi

Toroslar EDAŞ’tan 12,7 milyon liralık yatırım

Şirketten yapılan açıklamaya göre Toroslar EDAŞ, söz konusu yatırımla bölgenin enerji arz güvenliğini artırmayı hedefliyor. Toplam 12 milyon 700 bin liralık yatırımla hayata geçirilecek olan “Sarıçam Suluca Mahallesi Dağıtım Tesisi Projesi” ile bölgedeki yüksek gerilim havai şebeke sınırının yer altı sınırları ile yenilenmesi ve çevrenin korunması için çalışmalar yürütülecek. yeni trafo merkezleri ile dağıtım şebekesini olumsuz hava koşullarından kurtarmıştır.

Toroslar EDAŞ, söz konusu bölgedeki 6 kilometrelik yüksek gerilim havai hattının yer altına alınması sürecinin yanı sıra iki adet monoblok trafo tesisi ile 451 şebeke direğinin yenilenerek bölge insanının daha kaliteli ve kesintisiz elektriğe erişimini sağlayacak. Yeni şebeke direklerine konulacak aydınlatma armatürleri ile bölgenin aydınlatma ihtiyacı karşılanacak.

Planlı kesintiler 48 saat önceden duyurulur

Elektrik dağıtım altyapı yatırımlarında saha çalışanlarının güvenliği için zorunlu elektrik kesintileri Toroslar EDAŞ tarafından önceden planlanmaktadır. Planlanan kesintiler müşterilerin olumsuz etkilenmemesi için 48 saat önceden Toroslar EDAŞ internet sitesinde duyurulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu